2. Casting Česko Slovensko Má Talent – Plzeň


Neodradilo je ani téměř tropické počasí a zájemci se před hotelem Central řadili už od časného rána. Těsně před devátou hodinou, kdy casting začínal, jich tu postávalo už víc než dvě stě. Předvést se před porotou a postoupit tak do televizních kol přišla pestrá směsice lidí od šestiletých dětí až po adepty ve věku víc než zralém. Nechyběli ani čtyřnozí soutěžící, jako byl například čtyřletý Angel, pejsek plemene border collie, který i se svou paničkou Lucií Smolíkovou předváděl takzvaný dog dancing. Lucii je šestadvacet let, je z Prahy a tomuto málo obvyklému koníčku se věnuje už deset let.

„Angel je hyperaktivní a tanec ho moc baví, ještě se mi nestalo, že by se mu nechtělo trénovat. Triky se naučí rychle, ale technické provedení dolaďujeme pak ještě asi měsíc. A když se připravujeme na soutěž, vymyslet sestavu a natrénovat ji trvá tak dva měsíce,“ vysvětlila Lucie. S Angelem nejčastěji tancují na tango, country nebo R´n´B. Proč si myslí, že by právě oni mohli v této soutěži uspět? „Angel je šašek a bavič a myslím, že to by se mohlo lidem líbit,“ myslí si Lucie.

Taneční skupina se 78 členy

Senzaci způsobila taneční skupina Beethoven z Chomutova, jíž byl plný autobus, přijely všechny tři soutěžní týmy – tedy děti, junioři i dospělí, celkem 78 členů. Protože by se ani do jedné ze čtyř místností, kde seděly castingové poroty, nevešla, dostala výjimku a své vystoupení předvedl každý z týmů přímo na náměstí. „Tady jsme tančili disco dance, ale děláme i třeba street show a jiné styly. Speciální program na casting do soutěže jsme nacvičovali několik měsíců,“ řekla Kateřina Havlíčková, jedna ze členek skupiny Beethoven, která v ní tancuje už osm let.

Přehlédnout rozhodně nebylo možné zpěvačku, která vystupuje jako dvojnice Tiny Turner a říká si Chichi Tornado. Pod její parukou a šaty se skrýval osmatřicetiletý Petr Vostárek z Prahy. „Travesti show se věnuju už devatenáct let a zpívám písničky nejen od Tiny, která je moje srdeční záležitost, ale i jiných zpěvaček. Přes den pracuju jako cargo manažer v jedné spediční společnosti, takže jsem obyčejná kancelářská myš, ale večer se ze mě stává Tina Turner,“ popsal svou rozdvojenou existenci.

Tanec Hula Hula

Atmosféru Tahiti navodila taneční skupina Trn v oku z Prahy, která předvedla havajské tance. Soubor funguje už deset let a v repertoáru má i tance čínské nebo japonské. Předvést se přijela jen polovina, zbytek je prý ve světě. Čím by právě tyto tanečnice mohly zaujmout? „Tím, že jsme jedinečné,“ odpověděla jedna ze zakladatelek Ajna Řezníčková.

Talent všech adeptů posuzovalo souběžně několik porot složených z odborníků na hudbu, tanec a další obory. „Překvapilo nás, jak ti lidé, co sem přišli, byli opravdu dobří, žádní exhibicionisti, ale lidé, kteří mají opravdu talent, a to i malé děti,“ řekl jeden ze členů poroty.


Jeden komentář: “2. Casting Česko Slovensko Má Talent – Plzeň”

  1. Som proti nazvu Cesko Slovensko ma superstar. Som proti vsetkym nazvom kde Slovensko sa zas spaja spolu s Ceskom. Jedine spravny nazov moze byt Cesko a Slovensko ma superstar a ziadne „CeskoSlovensko“ „ceskoslovensky“ uz bolo dost tohto ponizujuceho nazvu pre Slovakov. Od roku 1984 zijem v zahranici a stalo ma to vela usilia aby som vsade vo svete vysvetloval ze jedine spravne napisane Cesko-Slovensko alebo Ceska a Slovenska republika je krajina dvoch narodov. Nastastie uz nezijeme v spolocnom state. Este aj po komunizme 3 roky spolocneho zitia Cechom vadilo aby sa pisalo Cesko-Slovensko. Preto som proti vsetkemu co sa robi spolocne s Cechmi. Neexistuje ‚ceskoslovenska“ rec ani „ceskoslovenski“ ludia a preto vas prosim aby ste uz viac neurazali Slovakov s tymto spolocnym nazvom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *