3. casting Česko Slovensko Má Talent – Brno


Na dalším castingu soutěže Česko Slovensko má talent v Brně se předvedla spousta velmi rozmanitých talentů. Mezi osmi stovkami lidí, kteří do hotelu Continental přišli, nebyli jen zpěváci a tanečníci, ale také moderní gymnastka, krasojezdkyně nebo silák ohýbající železo. Senzaci vzbudili mezi čekajícím davem dva koně, které jejich majitelé hřebelcovali a sedlali na trávníku před hotelem. American painthorse  Dick a shetlandský poník Blesk se za chvíli stali hlavními hvězdami vystoupení jedenáctileté Terezky Kněžourové z Ostrova a jejího dědy Milana Cejpa z Libchav, který je zakladatel rodea v České republice.

Předvedli westernovou disciplínu trikové lasování. Při ní Milan Cejp udělal například velkou „krinolínu“, kterou točil nad oběma koňmi i svou vnučkou, která je ve svém věku už úspěšnou westernovou jezdkyní. Koně do hotelu z pochopitelných důvodů nemohli, vystoupení se proto odehrálo venku za dohledu nejen castingové poroty, ale i spousty diváků.

Asi nejpočetnějšími účinkujícími byla skupina Baby Boys z Ivanovic na Hané, parta šestnácti žen, které tančí country. Když stály ve frontě a čekaly na začátek castingu, řešily drobný problém. „Jednu z nás chytil v noci žlučník a my vůbec nevíme, jak to vymyslíme, kdo za ni její kroky v té sestavě odtančí,“ strachovala se jedna členka skupiny.

Je libo valčík?

Zájem budil i První taneční klub senior Bratislava, který tvořilo sedm tanečních párů, tedy dohromady čtrnáct lidí. Porotě se chystali zatancovat valčík. Proč právě tenhle tanec? „Jednak dáváme – vzhledem k našemu věku – přednost klasickým tancům před latinskoamerickými a na valčík máme natrénovanou hezkou choreografii,“  řekl jeden z tanečníků Lubomír Kukučka. „A pak máme krásné šaty,“ dodala se smíchem jedna z dam. Mezi sedmi tanečnicemi tohoto zřejmě věkově nejstaršího tanečního klubu v republice byla i jednasedmdesátiletá dáma. Která z nich to ale byla, si nikdo netroufl odhadnout, protože ani jedna z nich na tento věk rozhodně nevypadala.

Asi nejmladší účastnicí konkurzu byla teprve šestiletá moderní gymnastka Deniska z Třebíče, kterou na konkurz doprovodila maminka. Gymnastice se věnuje dva roky a za tu dobu stihla posbírat už devět medailí. Tu poslední – z Oblastního přeboru Vysočiny – si odnesla teprve před dvěma dny.

Z Hodonína přijela na soutěž šestatřicetiletá nevidomá zpěvačka a hudebnice Irena Kratochvílová. Porotě zazpívala a doprovodila se k tomu na tahací harmoniku. Hraje prý od patnácti let, vystupování ji moc baví a ráda si taky skládá a textuje vlastní písničky.

Rekordman ohýbal železo

Údiv budily u všech přítomných výkony třiatřicetiletého Jaromíra Bakalíka z Tučap u Vyškova, který před televizními kamerami ohýbal železné pruty. „Tomuhle netradičnímu koníčku se věnuju tři roky, vždycky jsem v posilovně zvedal hodně těžká závaží a napadlo mě podle vzoru známého siláka Franty Kocourka zkusit ohýbání železa,“ vysvětloval. Jaromír dokáže mimo jiné také převrátit auta a je držitelem světového rekordu – svým tělem utáhl 106 tun, což obnášelo osm náklaďáků za sebou i s vlekem.

Dech beroucí kousky předváděla na svém speciálně upraveném kole šestnáctiletá krasojezdkyně Nikol Frýbortová z Brna. K tomuto zvláštnímu koníčku ji prý nepřivedl nikdo z rodiny, ale kamarádka. Věnuje se mu už devět let a za nejtěžší prvek považuje stojku.

Ani na brněnském castingu nechyběl bonus pro účinkující – takzvaná Divoká karta, která šťastnému nálezci zajišťuje přímý postup do dalšího kola rovnou před televizní kamery. „Divoká karta je schovaná v něčem, co má rád kůň,“ zněla indicie od produkce a z Hitrádia Magic, které během nedělního castingu vysílalo nápovědy. Radovat se z ní nakonec mohly dvě malé tanečnice z Brna – Míša a Nikola, kartu objevil tatínek jedné z nich v kopřivách. Dvě kamarádky v pestrých kostýmech si říkají Two Faces, je jim osm a jedenáct let a porotě předvedly sestavu ve stylu disco dance, na kterou se na chodbě před sálem celou dobu pilně rozcvičovaly. Svůj úspěch šly pak oslavit zmrzlinovým pohárem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *