ČS Má Talent: 6 000, Talentmania: 20 000


Pokud se Vám nadpis tohoto článku zdá přehnaný, nejste sami. Televize Markíza vydala tiskovou zprávu, ve které zmiňuje, že se na castingy k jejímu podzimnímu pořadu, který chystá s televizí Nova, přihlásilo neuvěřitelných 20 000 uchazečů. Toto prohlášení se nelíbí televizi Joj.

Jen připomínáme, že televize Markíza chystá společně s televizí Nova svůj vlastní pořad s názvem Talentmania, který bude přímo konkurovat originální verzi Česko Slovensko Má Talent, jenž je pod záštitou Jojky a Primy.

Do soutěže Česko Slovensko Má Talent se přihlásilo kolem 6 000 soutěžících.  Podle tiskové zprávy televize Markíza, se ovšem do konkurenčního pořadu Talentmania přihlásilo až neuvěřitelných 20 000 nadšenců. Což je třikrát více než do Česko Slovensko Má Talent!

Zde je část z tiskové zprávy televize Markíza:

,,Talentmaniou žije doslova celý národ! Spomedzi asi 20 000 uchádzačov z verejných kastingov postúpilo do „divadla“ asi 1000 najzaujímavejších talentov a prvých 300 predviedlo svoje jedinečné schopnosti na prvom neverejnom kastingu v Slovenskom národnom divadle v Bratislave.“

Z neoficiálních informací víme, že se do soutěže Talentmania hlásilo méně soutěžících než do Česko Slovensko Má Talent. Stejný názor má i televize Joj, která tento výrok Markízy zkritizovala:

,,V ČR a SR žije 15 miliónov talentovaných ľudí a tí najlepší z nich prišli ukázať svoj talent do show Česko Slovensko má talent. Prvými castingovými kolami prešlo viac ako 6000 talentov (podľa koeficientu, ktorý pri počítaní talentov na castingoch použila konkurencia, by sa ich počet zvýšil až na neuveriteľných „60 000“!),

Televize Markíza na toto nařčení reagovala prostřednictvím mluvčí TV Markízy Oľgy Dúbravské:  „Vzhľadom na to, že všetku našu pozornosť koncentrujeme predovšetkým na prípravu našich formátov, konkurenciu rozhodne nebudeme komentovať,.

Počet soutěžích na jednotlivých castinzích Česko Slovensko Má Talent dle tiskových zpráv TV Joj:

Bratislava – okolo 500 účastníků
Plzeň – okolo 500 účastníků
Brno – okolo 700 účastníků
Žilina + Ostrava – skoro 1 400 účastníků
Košice – skoro 700 účastníků
Praha – skoro 2 000 účastníků

28. června zveřejnila TV Joj celkový počet uchazečů, jenž činil 6 000. TV Markíza se vyjádřila k počtu soutěžících jen v jedné tiskové zprávě ze dne 12. července, v níž oznámila rovnou číslo 20 000.

Rádi bychom na závěr ještě i podotkli, že do loňského pořadu Česko Slovenská SuperStar se přihlásilo kolem 11 000 soutěžících z obou zemí. Tato show byla divákům v Česku i na Slovensku již dobře známa z předchozích ročníků a neměla v daný čas žádnou konkurenci v podobě stejné nebo aspoň trochu podobné hudební reality show.


Jeden komentář: “ČS Má Talent: 6 000, Talentmania: 20 000”

  1. Prostě talentmania je trapná!Vždycky nova musí mít něco lepšího ale je to trapny,,ČS MÁ TALENT JE STEJNĚ NEJLEPŠÍ A NE TRAPNĚ OKOPÍROVANÝ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *