ČeskoSlovensko má talent 2012 – 4.11.2012 – Velký třesk – jak bude přesně probíhat?

ČeskoSlovensko má talent 2012 - velký třesk-14

ČeskoSlovensko má talent 2012 - velký třesk-14
Zdroj: TV Prima, TV JOJ
V uplynulých osmi týdnech jste na televizní obrazovce viděli desítky výjimečných talentů, kterým porota dala šanci v dalším kole.
Castingy jsou za námi, pátrání po největších talentech v Česku a na Slovensku ale nekončí. Právě naopak: je tu první část Velkého třesku!
V semifinále je letos jenom osmnáct míst, porota proto musí vybírat opravu mimořádně pečlivě. Poprvé v historii soutěže je navíc Velký třesk rozdělen do dvou dnů. Točilo se na zámku Lednice, kde to sice vypadalo jako v pohádce, jak ale uvidíte v neděli, porotci i soutěžící zažívali spíš horor. Některým talentům se porotci rozhodli oznámit verdikt osobně ještě před začátkem Velkého třesku. Pod záminkou natáčení medailonku vyrazili Lucie Bílá a Jaro Slávik sdělit dvěma z nich, že na Velký třesk vlastně ani jezdit nemusejí: postupují i bez dalšího vystoupení. Martin Dejdar se pak zhostil úkolu podstatně obtížnějšího: musel zatelefonovat několika vybraným, aby do Lednice vůbec nejezdili, protože byli ze soutěže vyřazeni.

Protože dva postupující vybrali porotci už před natáčením, do semifinále tak z Velkého třesku může projít už jen šestnáct dalších soutěžících. Horor začal hned brzy ráno, kdy porotci vystavili na zámku tabuli s fotkami; kdo na ní své jméno a fotografii našel, dostal další šanci ukázat svůj talent. Kdo nikoliv, musel se rozloučit a odjet domů. Navíc tabule hlásala, že zatímco někteří z postupujících jsou „favorité“, jiní pouze „čekatelé“.

Protože soutěžících bylo tolik, rozhodla se porota poslat je do takzvaných battlů – v samostatných kategoriích tak proti sobě soutěžili postupující zpěvačky, zpěváci, rappeři, hudební skupiny, tanečníci… a další a další. A aby porota měla práci trochu jednodušší a soutěžící řádně prověřila, zadala některým kategoriím speciální úkoly.

Hudební skupiny dostaly za úkol předělat do akustické verze píseň S&M od Rihanny, rappeři zase museli vytvořit vlastní text na téma „stroj času“ a na hudební podklad od Pitbulla – Back in Time. Jako bonus však dostali od poroty k dispozici i nahrávací studio.
No a Velký třesk mohl začít.

Největší přetlak soutěžících je tradičně v kategorii zpěvaček, které jdou na řadu jako první: Dita Rozumková, Esther Lubadika, Veronika Ingrová, Denisa Gajarská a další; která bude ta šťastná, a která naopak bude muset odjet domů? Každá musí zazpívat, verdikt se ale dozví jediná Veronika Ingrová, které se vystoupení opravdu nepodařilo. Svou kategorii mají i kouzelníci. Jeden předvádí předpověď a Jaro jeho kouzlo odhalí, druhý se snaží porotu přesvědčit netradičním karetním trikem. Vyjde to alespoň jednomu? Doslova narváno je i v kategorii zpěváků. Bude v semifinále místo pro excentrického Jána Poláka? Nebo Josefa Pavlusíka? A co Adam Živnůstka, který v divadle zpíval se svou přítelkyní, porota je však rozdělila, takže na Velkém třesku musí zpívat sám a přítelkyně pouze drží palce v zákulisí?

Další kategorií, ve které Lucie Bílá, Jaro Slávik a Martin Dejdar musejí udělat nekompromisní rozhodnutí, jsou adrenalinová vystoupení. Řada soutěžících zapojila v divadle do hry i porotu, v Lednici však takovou příležitost nemají. Bičař Pavel Urbánek se proto představí s netradičním vystoupením se psem Kamilem, Denisa Navrátilová zase předvede jedno z nejtěžších artistických čísel vůbec. Pořád tu ale ještě máme Štěpána s Jakubem, kteří nadchli už v prvním castingovém kole vystoupením na slackline. A taky Urban Sense! Zatímco rappeři pečlivě pracují na svých textech, porota se rozhodne využít času a dát šanci i některým čekatelům, kteří by mohli v boji o semifinále překvapit. Pozdě v noci pak konečně dostávají příležitost i tři soutěžící, jejichž vystoupení vyžadují delší technickou přípravu. Schválně, tipnete si, o koho se jedná? A nervozita v zákulisí stoupá, protože nikdo z těch, kteří v Lednici zůstali, ať už vystupovali, nebo ne, stále nic neví: postoupí, nebo pojedou domů? A jak dlouho ještě budou muset čekat?

Hodiny ukazují už hluboko po půlnoci, když se porota rozhodne rozdělit soutěžící do dvou skupin – první, která nepostupuje, a druhou, která ještě bude muset čekat. A nejen čekat. Protože zbylo ještě několik míst pro zpěváky a zpěvačky, dostávají tito následující speciální úkol: jsou rozděleni do dvojic a mají se přes noc naučit duet. Ale kdyby jen duet, pro některé soutěžící to znamená naučit se doslova přes noc anglicky. Podaří se jim to? A která dvojice zazpívá nejlépe?

Dívejte se v neděli od 20.00 na Prima family.

P. S.: Přijde i strašidlo! A budete se divit!


7 komentářů: “ČeskoSlovensko má talent 2012 – 4.11.2012 – Velký třesk – jak bude přesně probíhat?”

  1. Dobri den jmenuji se Jozef podraný ,taki jsem byl učasnikem česko slovensko ma talent .a vim co to provaz znamena a obnaši to velke nervi ,proto vam všem učasnikum teto soutěši vam přeji hodně upěchu všem učasnikum teto soutěži ,hlavni je zučasnice teto soutěže a ukazat co je vevaz ,jsem hlavě rad že mame svělou porotu a vim že to nemaji lihki vibirat v teto kagerokiji soutěžici hlavě držim palce Katarině a všem ostatnim i moderatorum Jakubovi Prahařovi,jinak ja všem i porotě držim palce a srdečně vam z dravim Jozef podrany věžtec z chomutova .tim to se svami loučim zdozdravem Jozef

  2. Moc jsem nepochopila, jakým způsobem vybíraly ty, které ze soutěže vyřadili (ty vybrané, kterým volal Dejdar).

  3. všechnisteto zvladli ajasem hrdej na všechny viš človeče ano mam tam chiby ale to neni postatne ale comaš na srci viš tak jinak di dekuji za komentař viš vim kdosi ajemito jedno viš tak kuli tobe ja nepišu pišu tem cosi zasloužeji aspon velkej vdek co umeji a ti co kritizuji nejsou nic jenom nuli viš tak muj komentař si rozeberte jak chcete ale fak jste statečny ato je postatne hlavne zučastnyt se steto sputeže vite a ne vzdavat porota toma take teške anedavejtejim za vinu vibyste byli take nerozhodnute koho mate dat skola ven akdo ma postoupit aprosim toho somi psal at nekouka jesli delam chybi nebo jak pišu ale mam dobre srce toje hlavni vnešni dobe viš tak sei ti name nezlob a katarinko dršse josef

  4. Česlovencko ma talen jsem nikdi nekoukala ale ot ti doby co jozef podrany řekl tu vežbu zacala jsem tomu věřit ,mě taki jozef řekl že budu mit dvojčata a taki to tak bylo opravdu se to stalo a nejen to řekl mi i kdi porodim a to všehno višlo mam tři krasni děti tak že tomu co jozef řekl je pravda,určitěbyh jozefa dala do do pořadu věžba svami bil byto krasni pořad věřte mi dost lidi co ho znaj mi daj za pravdu .děkuji jozefovi podranymu za všechno je to pravi věštec .irena walecka z pozdavem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *