Co nás čeká ve třetím díle: Silák se zlomeným srdcem


 alt=„Bylo mi 16, když mě na ulici zmlátili tak, že jsem měl zlámaný nos, sanici a rozbitý celý obličej. Jen tak, bezdůvodně… Když se to stalo podruhé, řekl jsem si, že tohle se už nesmí opakovat. A začal jsem na sobě pracovat. Cvičit, dřít v posilovně,“ říká Alojz Morovič (48), muž, který svými neuvěřitelnými siláckými výkony na castingu do ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT ohromil všechny přítomné.

Jako silák vystupuje už 19 let a na svém kontě má řadu rekordů – některých až těžko uvěřitelných. Například roztlačení tranzitu nožem zapíchnutým v krku. Přejíždění svého těla autem. Drží také už více než 15 let světový rekord v hodinovce kliků – za hodinu jich stihl udělat 3500! Členy poroty velmi pobavila jeho vzájemná komunikace s asistentem a inspirovala je k tomu, aby Alojzovi a jeho asistentovi poradili jisté inovace v jejich show… Pan Morovič naplno žije sportem, tréninkem, nekouří, nepije. „Díky tomu mám tělo jako dvacetiletý kluk. Neumím stárnout,“ říká pyšně Alojz.

Ale o co úspěšnější je ve svém siláckém oboru, o to méně se mu daří v soukromí. Před 13 lety mu jeho manželka unesla děti do Švýcarska a násilně přerušila jejich kontakt. S dcerou (20) se dodnes nestýká, se synem (25) k sobě naštěstí cestu hledají a občas si aspoň zavolají. Smutně skončila i jeho poslední láska, která ho dodnes trápí. „Dva roky jsem čekal, až bude mojí milé, Miladě, 18 let a pustí ji z děcáku, kde vyrůstala. Říkal jsem si, že za to, co musela v dětství prožít se svými tyranskými rodiči, a za ten dětský domov, kde skončila, jí vytvořím hezký život a všechno jí vynahradím. Soucítil jsem s ní, protože jsem měl podobný osud – krutého otčíma a pak zbytek dětství v dětském domově,“ vypráví Alojz. Ale zatímco si vysnil pohádku, realita byla jiná. Když Miladu propustili z dětského domova, žili spolu pár měsíců a pak se mladá žena z ničeho nic sbalila a zmizela. „Vím o ní jen to, že je někde v Chomutově. Je mi bez ní stále těžko… Chtěl bych jí vzkázat, že ji mám pořád rád, že mi chybí a že bych byl moc rád, kdyby se ke mně vrátila,“ dodává Alojz.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *