ČS Má Talent vs. Talentmania na Facebooku


Přinášíme druhý díl našeho internetového porovnávání. V minulém díle jsme se zaměřili na to, jak si vede Česko Slovenský Má Talent proti Talentmanii v internetových vyhledávačích.  Nyní přichází na řadu sociální sítě. A mezi největší a nejoblíbenější sít patří bezesporu server Facebook.com. Takže otázka je jasná: Kdo na Facebooku více dominuje? Talentmania nebo Česko Slovensko Má Talent?


Začneme s konkurenční show Talentmania. Ta má na facebooku svůj oficiální kanál, ve kterém je přihlášených do této chvíle 7.581 fanoušků. Před několika týdny jsme se snažili jen tak ze zvědavosti založit fanouškovský kanál této soutěže. Po několika dnech nás ovšem čekalo nemilé překvapení. Náš testující kanál s názvem „Talentmania“ byl produkcí této soutěže smazán. Televize Nova a Markíza nejspíš nechtějí žádné jiné fanouškovské facebooky a chtějí všechny diváky hezky pod svým jedním – oficiálním. Při zadání slova Talentmania na nás ovšem vyjelo kromě samotného oficiálního, i pár menších „přežívajících“ facebooků. Když jsme tyto všechny kanály sečetli, dostali jsme se na číslo 8 749. A to je tedy konečné číslo.  Pořad talentmania má na facebooku do této chvíle 8 749 fanoušků.

TV Prima a TV Joj jde s  Česko Slovensko Má Talent zcela jinou cestou. Neoficiální facebook kanály nemaže, ale naopak je ještě více podporuje a spolupracuje s nimi. Produkce pořadu Česko Slovensko Má Talent moc dobře ví, že je daleko lepší svůj pořad propagovat skrz sociální sítě a né naopak tyto propagace zamezovat. Oficiální facebook pořadu Česko Slovensko Má Talent obsahuje 11.218 fanoušků.  To je o 3.637 fanoušků více než má oficiální kanál Talentmania. Ze statusů Česko Slovenského Talentu  jde poznat, že si produkce těchto fanoušků moc váží a připravuje pro ně různé soutěže o hodnotné ceny. Zde můžeme vidět skutečně vzorovou propagaci na facebooku a redaktory tohoto kanálu opravdu chválíme. Na druhém místě se umístil náš neoficiální fanouškovský facebook, který má do této chvíle 8.984 fanoušků. Když sečteme tyto dva největší kanály a přičteme k nim všechny ostatní, dostaneme se na číslo 23 379.

Výsledek tedy tohoto zápasu mluví jasně: Talentmania: 8 749, Česko Slovensko Má Talent: 23 379.

[nggallery id=10]


6 komentářů: “ČS Má Talent vs. Talentmania na Facebooku”

  1. V pohode, neni zač… dúfam, že fanúšikovské skupiny o ČSMT budú rásť a rásť a rásť 🙂 …niekto by mal na Facebook napísať, aby všetci členovia pozvali všetkých svojich priateľov 😉

  2. RE: Petr – myslím, že to ani nebude potřeba. My jsme vždycky fandili spíš Primě 😀 Má lepší pořady 😀

  3. Návrh na další internetové srovnání: kolik má ČS ma Talent a Talentmania fanouškovských (neoficiálních) webů? Já teda navštěvuji tři neoficiální stránky Talentu (mezi nimi samozřejmě i tento), to jsou pro mě tři takové největší, ale na internetu jsem viděl i jiné. u talentmanie jsem neviděl snad žádné, tedy pokud by nějaké byly, jestli by je nova nesmazala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *