Favorité čtvrtého dílu: Mistryně ve stepu


Rekvizitáři museli na její vystoupení na castingu jediné originální talentové show ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT přimontovat na divadelní jeviště speciální podlahu. Ale vystoupení Kateřiny Fialové rozhodně stálo za tu námahu. Usměvavá slečna se představila, řekla, že je jí třináct let, je z Pardubic a skromně jen tak mezi řečí podotkla, že je mistryně světa. Teprve když jí porota řekla, ať se pěkně pochlubí, dodala, že je i dvojnásobná mistryně Evropy a několikrát si tento titul odnesla i z domácích soutěží. Divákům i porotcům pak předvedla neuvěřitelnou stepařskou show včetně pár gagů, během níž publikum nadšeně tleskalo a povzbuzovalo.

Kateřina byla samozřejmě za potlesk ráda, i když jí trošku komplikoval situaci. V jednu chvíli dala divákům najevo, aby se ztišili. Jinak by si nevychutnali dokonalý rytmus jejích stepařských kroků. A tak publikum dosledovalo její úchvatné vystoupení za naprostého ticha.

Jarovi svázala jazyk
Porotci nešetřili chválou. „Z celého srdce ti děkuju, že ti nebylo zatěžko jít soutěžit ještě sem k nám, protože svět už jsi dobyla,“ vyjádřila se Lucie Bílá. Jaro Slávik byl tak ohromený, že Kateřině vykal, i když jiným soutěžícím jejího věku běžně tyká. „Fakt, že mám hodnotit mistryni světa já, který jsem dřevěný jako ta podlaha, mi svazuje jazyk. Jste úžasná showmanka, umíte pracovat s diváky, a to ve třinácti letech! Těším se na vaši kariéru a chci ji sledovat. Vy rozhodně patříte do Las Vegas,“ chrlil ze sebe. Když Kateřina odešla z pódia, absolvovala ještě jedno vystoupení s moderátory v zákulisí. Jakub Prachař jí bubnoval rytmus na židli a Kateřina podle něj stepovala. Dokázala tak, že je i skvělá improvizátorka a rytmus má opravdu v krvi.

Ze stepování nejvíc bolí hlava
Všech úspěchů, které Kateřina má, dosáhla za pouhých pět let, co se stepu věnuje. Kdo jí pomáhal s vystoupením? „Choreografii mi vymyslel můj milovaný trenér Pavel Strouhal. Ale to ksichtění a fórek s hodinkami jsem si k ní přidala sama,“ pochlubila se. Co ji kromě stepu ještě baví? Prý hra na klavír, zpěv a taky balet.Na to, že je Kateřině teprve třináct let, má svou budoucnost v hlavě neobvykle srovnanou. Zatím chodí na základní školu, ale za pár let by chtěla jít studovat buď práva, nebo ekonomii. „Nechci být tanečnice v divadle, ale ráda bych měla nějakou pořádnou školu, živila se něčím jiným a step bych dělala jenom jako koníček. Protože až mě jednou začnou bolet klouby a já budu muset s tancováním skončit, co pak? Ale nevím, jestli bych step při nějakém normálním zaměstnání stíhala, to jsem ještě nepromyslela,“ vysvětlila. Kateřina přiznala, že trénink je náročný a že ji občas bolívají kolena, to prý však není ze stepu, ale je to způsobeno růstem. A co ze stepu bolí nejvíc? „Hlava – člověk při něm musí hodně přemýšlet, proto bývám z vystoupení unavená fyzicky, ale i psychicky, jsem pokaždé úplně hadrová,“ vysvětluje se smíchem.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *