Favorité třetího dílu: DaeMen – Akrobati v buřinkách


 alt=Dva mladíci v kvádrech, motýlcích a s buřinkou na hlavě hned v prvních vteřinách svého vystoupení předvedli akrobatické prvky, že porotcům i divákům jediné originální talentové soutěže ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT zůstával rozum stát. A už si nesedl. Oba elegantní pánové s neuvěřitelnou lehkostí a úsměvem na rtech pokračovali a přidávali prvky, které popíraly veškeré zákony gravitace. Když odložili nejen buřinky a saka, ale i košile, sálem se neozýval jen potlesk a jásot, ale sem tam i nějaké „ách“. Moderátor Martin Pyco Rausch prozradil, že slečny ze štábu v zákulisí nadšením pištěly. Občas si zavýskla i Lucie Bílá. Porotce Jaro Slávik dobře odhadl, že český a slovenský národ viděl nejen zrod dvou fantastických talentů, z nichž budou velké hvězdy, ale také dvou nových sexsymbolů českého zábavního průmyslu.

DaeMen rozžhavili divačky v sále i Lucii Bílou

Sympatická dvojice, která nenechala lhostejnou jedinou ženu v sále, si říká DAEMEN a skrývají se pod ní Petr Horníček a Zdeněk Moravec. Přiznali, že sestava, kterou předvedli v divadle před porotou, byla teprve jejich čtvrté vystoupení na veřejnosti. Z toho, jak je porotci hodnotili, byli nadšení a vlastně se z tak kladných ohlasů ani nemohli vzpamatovat. Ke svému vystoupení byli totiž předem dost skeptičtí, báli se, že si uříznou ostudu.

Jak se dali dohromady? „Známe se čtyři roky a poznali jsme se v Sokole v Brně. Zdenda dělal sportovní gymnastiku a já se zajímal o sportovní wu-shu, čínské bojové umění. Inspirovalo nás vystoupení mezinárodní umělecké skupiny Cirque du Soleil, kde jsme viděli silové akrobaty,“ vysvětlil Petr, který si říká Pete. Tak začali zkoušet silovou akrobacii; nejdřív jen některé prvky, ale poslední dva roky intenzivně trénují. Jak často? „Trénujeme tak tři čtyři hodiny denně, ale zhruba hodinu z toho se rozcvičujeme. To je nutné, abychom si neublížili, nenatáhli nějaké svaly nebo nepřetrhali vazy. Stejně už za sebou pár podobných úrazů máme. Déle se ten trénink stejně nedá vydržet,“ říká Zdeněk. Musí si Zdeněk, kterého Pete zvedá, držet určitou váhu? „Nemusí, dokážu zvednout i těžšího chlapa,“ říká Pete.

DaeMen v akci

K eleganci jejich vystoupení přispěly i obleky a bílé košile. „Většina akrobatů, které jsme viděli, má jen trenýrky, my jsme to chtěli pojmout trošku jinak, aby to byla větší show,“ říká Pete. Co mají v plánu dál? Rozhodně vystupovat častěji, když vidí, s jakým ohlasem se jejich akrobatická show setkala. Většinu prvků, které předvádějí, okoukali z internetu, ale některé si sami vymysleli. Sestava, kterou viděli diváci
i porotci soutěže ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT, prý patřila k těm lehčím, těžší prvky si DAEMEN schovali na příště. Máme se tedy na co těšit.

Ještě jednou přikládáme vystoupení gymnastického dua DaeMen v soutěži Česko Slovensko Má Talent.Jeden komentář: “Favorité třetího dílu: DaeMen – Akrobati v buřinkách”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *