Favorité třetího dílu: Sleeperz a třikrát JO pro jojo


 alt=Kdo si myslí, že jojo je jen obyčejná dětská hračka na provázku, tak se mýlí. Dvojice, která si říká SLEEPERZ, s touto nenápadnou věcičkou předvedla v jediné originální soutěži ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT neuvěřitelné kousky. Neuvěřitelné byly i pro jednoho z porotců – Jaro Slávika, který na „jojery“ Zdeňka Hýbla (18) a Roberta Kučeru (22) zíral celou dobu doslova s otevřenou pusou. Nejenže je chválil, ale ještě k tomu dodal: „Tahle soutěž je o objevování talentů, ale netušil jsem, že tu objevím
i úplně nový žánr zábavy. Předvedli jste něco, co jsem já v životě neviděl. Jste neuvěřitelně talentovaní, jen to příště dělejte pomaleji, já to vůbec nestihl sledovat,“ smál se.

Robert Kučera v ČS Má Talent

Porotcům bylo jasné, že viděli mistrovské vystoupení, ale netušili, že kluci si tohle označení víc než zaslouží. Oba jsou úřadující mistři republiky v jojování, jen každý v jiné disciplíně. Jak se vlastně k tomuto netradičnímu koníčku dostali?

Robert přes internet, kde se o něm poprvé dočetl a viděl nějaká videa. „A já jojo viděl poprvé v prváku na střední škole, když ho přinesl kamarád. Předtím jsem žongloval s míčky
a diabolem, tak jsem zkusil i jojo. Šlo mi to, bavilo mě to, tak jsem trénoval – a pak jsem se potkal s Robertem,“ říká Zdenda. „Poznali jsme se asi před dvěma lety na soutěži. V té době jsem s touhle věcičkou blbnul rok a Zdenda asi půl roku. Sedli jsme si spolu a začali vymýšlet prvky s jojem pro dvojici, protože nabízí víc možností, můžete udělat nějakou choreografii, vymyslet příběh a tak. I když běžnější je vystupovat každý sám,“ vysvětluje Robert.

Sleeperz

Dá se to, co předvedli SLEEPERZ během svého vystoupení na soutěži ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT dělat s obyčejným jojem, nebo na to musí být nějaké speciální? „Je to úplně normální jojo, jen má uvnitř ložisko, aby se točilo,“ vysvětluje Robert. Oba kluci jezdí po různých soutěžích u nás i ve světě, kromě joja ale Roberta baví taky čtení, počítače a tancování, což bylo na jejich vystoupení před porotou vidět. A studuje vysokou školu ekonomickou. Zdenda je na strojní průmyslovce a kromě žonglování s jojem ještě hraje hokej – je brankář. Jednou by měl rád vlastní kapelu. Co říkali na hodnocení porotců? „Byli jsme nadšení, víme, že naše vystoupení je něco, co se trochu vymyká, ale časem se jojo lidem určitě dostane víc do povědomí. Česká asociace joja je ve světě dost vážená a organizuje prestižní soutěže,“ vysvětlují SLEEPERZ, kteří právě její soutěže vyhrávají. Jak si povedou v soutěži ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT?

Na vystoupení dua Sleeperz v soutěži Česko Slovensko Má Talent se můžete ještě jednou podívat zde:


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *