Sponzorované odkazy

Hlasování po celý týden – dovoluje to licence?

Sponzorované odkazy

Talentová show Česko Slovensko má talent předvedla divákům v neděli svůj první přímý přenos, jenž byl rovněž prvním semifinálovým kolem této soutěže. V tomto semifinále vystoupila úvodní osmička soutěžících, ze které na základě diváckých hlasů postoupila dvojice talentů. Hlasování tohoto semifinálového kola i všech dalších trvá vždy od neděle do neděle, tedy týden.

A právě tato doba hlasování vzbuzuje tak trochu rozpaky. Pokud se podíváme do zahraničí, kde se vysílají tamní verze talentové soutěže Got Talent, nikde nenajdeme takto dlouhé hlasování. V Americe, Británii, Austrálii i v Německu diváci hlasují v semifinálových kolech až po vystoupení všech semifinalistů v daný večer. Televizní diváci tak hlasují na základě toho, co skutečně soutěžící v semifinálových přímých přenosech předvedli. Týdenní hlasování u nás v Česku a na Slovensku tak může mít za následek to, že právě například né moc povedené semifinálové vystoupení komického dua BrejkDenz Bradrz se v diváckém hlasování vyšvihlo na druhé nebo třetí místo. Fanoušci tohoto dua totiž hlasovali po celý týden na základě vydařeného vystoupení na castingu, které televize Prima a Joj odvysílala před nějakým časem. Naopak ohnivá skupina Pyroterra, kterou diváci viděli jen pár sekund v krátkém sestřihu během castingových dílů, neměla takovou podporu od diváků.

Druhé úskalí tohoto systému hlasování je to, že soutěžící, kteří vystupují dříve než ostatní semifinalisté daného večera, mají delší dobu hlasování než soutěžící, kteří vystupují na konci přímého přenosu.

Je jasné, že tento systém hlasování byl nastaven z důvodu větších zisků z diváckého hlasování pro televize. Čím delší doba hlasování, tím větší počet SMS zpráv od diváků, a tím samozřejmě větší zisky. Televizní pořady jsou zkrátka byznys jako každý jiný a talentová soutěž Česko Slovensko Má Talent není výjimkou.



Sponzorované odkazy:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..