Lucie Bílá

Sponzorované odkazy

Povolání: Zpěvačka
Věk: 44
Datum narození: 7. 04. 1966
Místo narození: Otvovice, Československo
Znamení: Beran
Facebook: zde

Lucie Bílá se ještě jako Hana Zaňáková narodila ve středočeských Otvovicích.
Hodiny zpěvu absolvovala již na LŠU (dnešní ZUŠ). Dříve, než se proslavila na poli showbyznysu, vyučila se dámskou krejčovou. První zkušenosti na hudebních pódiích získávala jako členka skupin Rock-Automat a Arakain.

V 80. letech si ji všiml producent Petr Hannig, vymyslel jí pseudonym Lucie Bílá a napsal jí písně Neposlušné tenisky a Horší než kluk. Pořádný úspěch ji teprve čekal v příštím desetiletí, kdy prošla nejznámějšími muzikály uváděnými v Česku (Les Misérables, Dracula, Krysař…), vydala řadu sólových alb, podílela se na několika filmech (jako zpěvačka i jako herečka) a po několik let se pevně držela na výsluní popularity ve výroční anketě Český slavík.

V roce 1995 porodila příteli Petru Kratochvílovi syna Filipa, ale partnerství neudržela.  V roce 2002 se nakrátko provdala za hudebníka Stanislava Penka. Po rozvodu nějaký čas žila jen se svým synem Filipem. V roce 2006 se provdala podruhé, jejím manželem se stal muzikant – Václav „Noid“ Bárta. Dne 1. září 2008 byl oficiálně oznámen jejich rozchod. V roce 2010 se stala porotkyní televizní talent soutěže Česko Slovensko Má Talent.

Sponzorované odkazy:

Je to nejúspěšnější česká zpěvačka a mnohonásobná držitelka prestižních cen Český slavík, TýTý, ceny Akademie populární hudby a mnoha dalších se narodila jako Hana Zaňáková. Než vstoupila na scénu populární hudby a muzikálů, vyučila se dámskou krejčovou. První zkušenosti na pódiu získala ve skupinách Rock-Automat a Arakain. V 80. letech si jejího talentu všiml producent Petr Hannig, který vymyslel i její pseudonym. Lucie je výjimečná svojí multižánrovou působností – od vážné hudby přes cimbálovku, šanson či pop music až po metal. Největší Luciin úspěch přišel v 90. letech s účinkováním v nejznámějších českých muzikálech (Dracula, Krysař, Zahrada rajských potěšení, Bídníci), vydáním několika sólových alb a s hraním ve filmech. Neopakovatelné role ztvárnila především v divadle Ta Fantastika, které vlastní s někdejším partnerem Petrem Kratochvílem. Téměř tři roky zde zářila v hlavní roli v muzikálu Johanka z Arku, za kterou dostala Cenu Thálie 2000 v kategorii Opereta, muzikál. Lucie Bílá má syna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vietnam watch footballxoilac24 hours live