Na brněnském castingu se křížkovalo o sto šest


Česko Slovensko Má Talent má úspěšně za sebou brněnský casting, který probíhal v Mahenově divadle. Casting se táhl tři dlouhé dny. Redakce serveru ČeskoSlovenskýTalent.cz strávila na castingu dva celé dny, aby pro Vás sbírala informace a postřehy ze zákulisí. Před týdnem jsme navštívili i casting v Národním divadle v Praze, byli jsme proto zvědaví, zda má Morava větší Talent než Čechy.

Na brněnském castingu se ovšem neukázali pouze Moravané, jak jsme si nejdříve mysleli. Z Prahy totiž o půl sedmé ráno vyjížděl autobus se soutěžícími, kteří se už nevešli na pražský casting.  Mahenovo divadlo tak kromě Moravanů navštívili i Pražáci. Rovněž do Brna přijelo i hodně soutěžících ze Slovenska, hlavně tedy z Bratislavy.

Během návštěvy Brna jsme měli stále v paměti předchozí casting konaný v Praze. Podle našeho názoru byla Praha velmi vydařená. Atmosféra publika byla kouzelná a výběr soutěžících byl velice různorodý. Porota v Praze spolu vystupovala vůbec poprvé, a to se s největší pravděpodobností podepsalo i na jejím výkonu. Velké červené kříže totiž v Praze svítily velice málo a porota pouštěla do dalších kol většinu soutěžících.

Porota Česko Slovensko Má Talent

V Brně to bylo jiné. Už při vstupu do divadla jsme narazili na produkci, se kterou jsme vyměnili pár slov. Ta nám řekla, že porota v Praze byla velice mírná, a že v Brně by měla o trochu přitvrdit. A to se skutečně stalo. V první části odpoledního bloku, ve kterém vystupovalo 11 soutěžících, postoupili pouze tři. V Praze jich přitom postoupilo sedm.

Velkou změnou prošla i Lucie Bílá, v Praze se nestalo ani jednou, aby sama od sebe stiskla červený křížek, v Brně už se tato situace stala několikrát.  Porota rovněž dávala méně na publikum. V Praze častokrát přihlédla na reakce publika a konečný názor následně změnila, v Brně už přísedícím divákům tolik příležitosti nedala a konečné rozhodnutí nechávala už jen sobě.

Porota spolu rozhoduje vůbec poprvé, chvíli jim tedy trvalo, než se sehráli a než si každý z nich na tuto roli zvykl. Musíme přiznat, že v Brně už byli rozjetí docela dost, velké červené kříže svítili mnohem častěji než v Praze a soutěžící dostávali od poroty mnohem ostřejší kritiku (pokud si ji zasloužili). Jsme zvědaví, jak to bude vypadat v Bratislavě, kde se bude konat vůbec poslední casting Česko Slovenského Talentu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *