Nova porazila Primu, jen těsně ovšem


Jsou známé výsledky sledovanosti včerejšího boje mezi talentovými soutěží Ćesko Slovensko Má Talent na Primě a Talentmanii na Nově. Obě soutěže byly nasazeny do přímého střetu od 19:50. Nyní už známe vítěze tohoto včerejšího tvrdého souboje. Vyhrála Nova, jen těsně ovšem.

Konkurenční Talentmanii sledovalo přesně 1 336 000 diváků. V podílu s ostatními televizemi dosáhla Nova hodnoty 35,96 procenta.

Soutěž Česko Slovensko Má Talent sledovalo 1 142 000. V přepočtu na podíl to dělá 29,88 procenta.

Nova sice zvítězila, avšak rozdíl je pouze 200 000 diváků. Pokud si vezmeme, že Talentmania navazovala přímo na Televizní noviny, které sleduje průměrně 2,5 miliónů diváků, je to pro Novu určitě velký pokles. Před pěti lety sledovalo úvodní show kontejnerového Big Brothera na Nově přes 2 milióny diváků. Letos se musí Nova spokojit se sledovaností svého hlavního podzimního formátu o cca 700 000 diváků méně. Můžeme si být jistí, že Nova s tímto výsledkem moc spokojena nebude, 1.3 mega na takhle dlouho propagovanou hlavní podzimní show je prostě pro českého leadera málo.

Pořad Česko Slovensko Má Talent ovšem zaznamenal jeden úspěch, i když tuto show sledovalo o 200 000 diváků méně na Primě než na Nově, televizní diváci postupně přepínali z Talentmanie na ČS Má Talent. Do 20:45 vedla Talentmania, avšak od 20:45 do 21:45 už vedl Česko Slovensko Má Talent.

Jak probíhal souboj v minutách:

Jak si pořad Česko Slovensko Má Talent vedl na Slovensku najdete zde.


22 komentářů: “Nova porazila Primu, jen těsně ovšem”

 1. Trošku mě to překvapilo, ale myslim si když lidi viděli co je to na nově za karůzo show 😀 tak že prima si to příští neděli dá s přehledem 🙂 doufám ….

 2. mno ae talemt mania je lapši…nwm proč.i kdyz v ČS ma talet asi vice tamcujou tak je lepši nova……ahojte

 3. Je mi líto té první hodiny, kdy vyhrála Nova. Lidi jsou prostě nepoučitelní, nemají ani šajnu o originálním formátu a pustí si Novu, protože si myslí, že bude nejlepší. Jelikož ale Nova předvedla zase svoje úplné dno, lidi postupně přepli na Primu, která si už prvenství udrží až do Vánoc. A za to jsem zase rád. Češi jsou konzervativní, ale dají se přesvědčit, stejně jako u VV x BB. Nova se prostě může spolehnout na první díly svých show, protože tu svoji základnu tupých ovcí má, jakmile se ale proflákne, že Prima je zase o několik tříd lepší, tak i to tupé stádo ovcí přejde ke konkurenci. A to je dobrá zpráva pro Primu. Kdyby tomu totiž tak nebylo a Nova by vyhrála i tyhle přímé souboje, i když je Prima lepší, tak by to bylo k pláči.

 4. lidi postupně přepnou na primu,to je jasný,kdo je zvědavej na nějaký capení 10 moderátorek,bože…

 5. Celkový průměrný podíl na trhu pořadu byl 29,88 %. V cílové skupině Dospělí 15+ po odečtení reklamních breaků dokonce 32,99 %. Pořad v této cílové skupině průměrně sledovalo 1 141 000 diváků, po odečtení reklamních breaků 1 262 000 diváků. Pořad jednoznačně zaujal mladší cílovou skupinu Dospělí 15-24, kdy byl celkový průměrný share pořadu 42,51 %. V nejlepší minutě (21:21) sledovalo ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT celkově 2 105 000 diváků (4+), v této minutě show dosáhla 48,06% (Dospělí 15+) podílu sledovanosti. Konkurenční show měla mnohem výhodnější výchozí pozici, kdy proti Primě nastupovala do souboje s více než dvojnásobným sharem, ale v průběhu vysílání dali diváci jednoznačně přednost show na Primě, která zejména ve své druhé polovině zabodovala u většiny diváků. Podíl na trhu ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT měl mimořádně silný stoupající trend – Prima těsně před koncem pořadu dosahovala share 37,63 % (21:44, Dospělí 15+) a byla v té době (po odečtení komerční přestávky) již téměř celou hodinu jednoznačným leaderem trhu.
  Takže lidi postupně přepínaly:)

 6. Díval jsem se na Primu a, když byla reklama – tak ze zvědavosti na konkurenci.
  Vždy jsem se ale v přesných intervalech vracel zpět na Primu. Na Nově to zas byla tak neskutečně „vyumělkovaná velkolepá show“, že se na to nedalo dívat.
  Prostě stejně jako před lety – VyVolení!! 🙂 PRIMA JE LEPŠÍ !!! :))

 7. CHI CHI PRIMA A JOJKA SA MOZU ZAHRABAT.AJ TAK TO BUDE VLEA LUDI PZOERAT NOVU A MARKIZU.ZACIATOK JE VZDY ZLY ALE UZ BUDU ZVEDAVI NA NOVE A MARKZIE VACSINOU.ANOO MARKIZA AN OVA BOLI LEPSI AKO JOJKA AP RIMA CHI CHI. AJ LEPSI POROTCOVIA SU TAM

 8. Ja teda nebudem pozerat Primu ani jojku.len markizu a novu mr.Lavoix.Nejaki MR lavoix nam nebude zakazovat.

 9. Co prosím? Ale klidně!!! Sledujte si tu vaši nablýskanou šou včele s vousatým Marešem a trsající ZAPOU! Vaše rozhodnutí!

 10. Zajímavý je, že spíš Slováci bojují za Talentmánii než Češi. Přitom Markíza nemá tak silné postavení na trhu jako u nás Nova. Navíc Slováci nikdy nepřišli na chuť Leošovi Marešovi, protože se jejich publiku představil v době, kdy už chátrá a jde do kytek. Popravdě jsem čekal, že to spíš u nás bude Talentmánie sledovanější a obhajovanější, protože Nova, i když je o několik tříd ve všem horší než Prima, je pořád, hlavně mezi staršími diváky, tou nejlepší televizí. Ale ono ne, je to naopak. I v té sledovanosti se Talentmánii na Slovensku dařilo co do podílu na trhu líp. Každopádně doufám, že se u nás i na Slovensku role obrátí už tuto neděli (tak není o tom pochyb) a že Talentmánie silně propadne i u Slováků.

 11. musim se přiznat že sem (snad prvních 20 minut) sledovala talentmanii a upřímně řečeno ted se za to nehorázně stydim.. takovej propadák sem dlouho neviděla a ani mareš kterého mam jako moderátora celkem ráda, to už nedokázal zachránit. Prima zabodovala (což sem nečekala a za to se chci omluvit) neuvěřitelní moderátoři a skvělá porota
  Shrnu-li to tak upřímně řečeno doufam že lidi dostanou rozum a do příštího vysílání pochopí co je opravdová show a opustí novu, která se jen pokouší vyšplhat na stejnou uroveň jako je prima televize
  → Prima …

 12. Pro mě na 100% vede Prima a ČS má talent..v reklamních pauzách jsem sice přepnul na Novu, ale nedalo se na to koukat..Talentmania, po prvních minutách jsem si řekl, že mě to hrozně moc připomíná studiové estrádní show známé z devadesátých let minulého století..na Primě to mělo šťávu..

 13. Markíza s Novou mali celkom fajn nápad s tou „live show“ ale po chvíli ma to prestalo baviť (sledoval som to práve v archíve). Jojka s Primou sú o moc kvalitnejší!!! Porota proste dokonalá. Jaro Slávik síce neznámy ale prekvapil ma. Je prísny ale za to… kvalitný… zatiaľ čo Šeredová s Troškom ako som čítal boli v Talentmánii len „do počtu“.
  Proste CSMT je oprosti Talentmani absolútny KING. Budem sledovať teraz 4 dni po sebe Markízu ale pochybujem že v nedeľu tiež 😀 To ma čaká Jojka 😀 😀

 14. Nova je na nic. jen se snaží být nejlepší, ale nemají šanci. všichni co se na novu dívali říkali že to byla kravina a žádní talenti tam nebyli. Prima je nej.

 15. Nova vs. prima? jedině prima, byla to samá reklama, samý představování, samý tupý kecy, které nikoho nezajímaj, mě zajimaj řekněme ti talenti, a ne blbý kecy leoše mareše, prostě prima už od začátku jela… takže nova at se de zahrabat…. myslí jen na sebe a ne na diváky

 16. štve mě že talentmania podplatila zprávy na seznamu a teď tam oní všude píšou jak není dobrá a o čs má talent zase naopak..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *