Sledovanost: Prima s ČS Má Talent opět porazila Novu


Sledovanost v Česku: Ani první semifinálový přímý přenos Talentmanie nepomohl televizi Nova, aby porazila primáckou talentovou soutěž Česko Slovensko Má Talent. Televize Prima odvysílala včera poslední předtočený díl této soutěže, jenž příští neděli vystřídají přímé přenosy v podobě semifinálových kol.

Talentovou soutěž Česko Slovensko má talent včera sledovalo v cílově skupině 15+ přesně 1 114 000 diváků. Podíl na trhu činil 27,61 %. Konkurenční Telentmania na televizi Nova zaznamenala sledovanost 1 064 000 diváků.

Rozdíl ve sledovanosti není tak velký jako minulý týden, kdy pořad Česko Slovensko Má Talent porazil Talentmanii o 350 000 diváků. S největší pravděpodobnosti za to může včerejší večerní basketbalové finále, ve kterém české hráčky hrály o zlato s Američankami. Kromě basketbalového finále může být dalším z důvodů i to, že semifinálové přímé přenosy přitahují větší počet diváků než díly předtočené. Ke staženému náskoku mohlo televizi Nova pomoci i komické duo Genzer Suchánek, které včera zastupovalo „vyhozenou“ Alenu Šeredovou.

Ačkoliv Talentmania opět končila později než Česko Slovensko má talent, průměrná sledovanost byla na televizi Prima vyšší. Nova držela s Primou krok hlavně na začátku show (nejspíš kvůli Televizním novinám a zvědavosti diváků na první semifinálové kolo Talentmanie), následně se většina diváků opět přehoupla z Novy na Česko Slovensko Má Talent.


8 komentářů: “Sledovanost: Prima s ČS Má Talent opět porazila Novu”

  1. Mohli by ste informovať aj o Slovensku:

    Súboj talentových šou opäť skončil víťazstvom televízie Joj. Česko Slovensko má talent dosiahlo podľa tlačovej správy v strategickej cieľovej skupine 12-54 rating 14,8 % a trhový podiel 40,1 %. Talentmania na Markíze zaznamenala rating 12,3 % a share 34,6 %.
    V 12+ dosiahla Jojka 716 000 divákov a podiel 36,1%, Markíza 660 000 divákov a podiel 34,5%. Aj v tejto cieľovej skupine bola lídrom TV JOJ s Česko Slovensko má talent.

  2. ČSMT-> show na vysoké úrovni.Tím chci říct, že kdyby ČSMT hrálo na nově a TM na primě, určitě bych dal přednost ČSMT a nově..Ale bych pravdu řekl, jsem rád, že ČSMT je na primě 🙂 Přeji jim to, jen tak dáále

  3. Cipela: Náskok se nesnižuje, jen Nova měla možnost vyhrát díky tomu, že měla přímák, zatímco Prima ještě castingovej díl. Navíc Nova končila o půl hodiny později a měla mediální masáž díky odchodu Šeredové. Ale i tak o 100 tisíc prohrála a od příštího týdne bude ten rozdíl zase sakra velkej. Takže Nova promarnila poslední šanci a definitivně si tak připsala po soubojích Miliónový pár – Balírna a Big Brother – VyVolení třetí prohru v přímém souboji s Primou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *