Reakce kyrgyzských médií na účast Ataie Omurzakova v ČSMT


Atai Omurzakov se stal vítězem druhé řady show Česko Slovensko Má Talent. Tento tanečník z Kyrgyzstánu způsobil poprask nejen v našich zemích, ale jeho cestu k obrovskému úspěchu pravidelně sledovali i v jeho rodné zemi. Přinášíme Vám exkluzivní postřehy z kyrgyzských médiích, které Vám nabízíme jako první u nás.

Největší prostor Ataiovi věnoval nejčtenější deník v Kyrgyzstánu Večernij Biškek. Ten píše ve článku po skončení třetího semifinálového večera Talentu, že jejich chlapec bez kostí, jehož pohyby zatajují dech, i nadále ohromuje diváky česko-slovenské soutěže svojí superplastičností a ohebností.

Ačkoliv podle deníku česká a slovenská média o Ataiovi dostatečně informují, málokdo zde prý tuší o jeho problémech s vízy a sponzory, které bylo potřeba při cestách do Brna a Bratislavy vyřešit. Jelikož ale je tento nadaný tanečník s každým dalším úspěchem v Kyrgyzstánu čím dál populárnější a národ je na něho po právu hrdý, finanční otázku jeho cest se vždy podařilo zvládnout.

Semifinálové vystoupení Ataie Večernik Biškek popisuje jako velmi povedené, jelikož se mu podařilo perfektní ztvárnění myšlenky z filmu Wall-I, ve kterém robot každý den očišťuje planetu od odpadků lidí. Jeho číslo ohromilo jak hlasující diváky, tak i porotce:

„Kamera několikrát zabrala i členy poroty. Pánové seděli a pozorně sledovali všechny pohyby robota a jedna velmi krásná dáma se rozplakala.“

Dva dny po skončení finále Talentu se v deníku Večernij Biškek objevil článek „Tanec vítěze“, ve kterém se informuje o talentu Kyrgyzů, kteří jsou schopni dobýt zahraniční soutěže. Atai, jakožto chlapec bez kostí, dokázal vyhrát v prestižní mezinárodní soutěži Česko Slovensko Má Talent a mohl tak zapomenout na předchozí účasti v ruské a ukrajinské verzi show, kde mu pokaždé uniklo vítězství o vlásek. Deník zároveň informuje o událostech, které se odehrály po skončení Ataiovy účasti v ruském Talentu. Tehdejší prezident Kyrgyzstánu Kurmanbek Salievič Bakijev tenkrát tanečníkovi přislíbil za úspěšnou reprezentaci země v zahraničí byt v Biškeku, avšak krátce na to se v zemi uskutečnily protivládní demonstrace a celá záležitost s dárkem od hlavy státu vyšuměla do ztracena. A skromný Atai, který již měl všechny důležité dokumenty o převzetí takřka v rukách, neobtěžoval ani nekritizoval vládu za to, že nakonec k uskutečnění plánovaného daru nedošlo. Do celé záležitosti se tehdy vložili ještě Ataiovi přátelé, avšak ti nakonec s dobrou nepochodili.

Štěstí se tedy na Ataie Omurzakova obrátilo až letos na konci listopadu, kdy v našem Talentu zvítězil a odvezl si domů výhru v hodnotě 100.000 eur a možnost vystoupení v Las Vegas. Kyrgyzští fanoušci podle deníku pozorně sledovali Ataiovo vystoupení ve velkém finále na internetu a po jeho triumfu mu okamžitě začali posílat blahopřání a gratulace. Jeho finálové vystoupení bylo založené na kontrastu, v jednu chvíli tančil anděl a ve druhé démon. Vystoupení udělalo na Čechy a Slováky velký dojem a spokojena byla i porota:

„Není pochyb o tom, že kyrgyzský džigit (kyrgyzské označení pro šikovného chlapce) získal celou armádu fanoušků v oněch zemích, vždyť právě jemu zaslali nejvíce hlasů během SMS hlasování.“

Před pár dny kyrgyzská média informovala o tom, že Atai bude i nadále ve své zemi podporován, přičemž velkou službu mu poskytla tamější veřejnoprávní stanice OTRK. Ta bude o vítězi našeho Talentu pravidelně informovat a v nové chystané talentové show Barakelde bude pravidelně vysílat i jeho nezapomenutelná vystoupení z ruské, ukrajinské a hlavně naší verze populární soutěže.


4 komentáře: “Reakce kyrgyzských médií na účast Ataie Omurzakova v ČSMT”

  1. Moc by mě potěšilo vidět Ataie zase vystupovat,třeba v televizi,ale je mi jasné,že má potíže sem cestovat.Snad se brzy dočkáme:-)Jeho videa si pouštíme každý den,moje dcery ho milují:-))Rozdává radost a je příjemné se koukat na milého člověka co má charisma:-)

  2. Je samozřejmě moc šikovný, ale nemyslim si, že po tom co předvedl, by měl potíže kamkoli cestovat. Bude mít angažmá v Las Vegas a 100 000 Eur, takže teď už to půjde jak po másle. Být jim tak se už do Kyrgyzstánu nevrátim.

  3. Není se čemu divit, vždyť kolik je slavných a známých lidiček v zahraničí uznávaných a doma se o nich ani necekne. Třeba doktor Pomahač… Atai už je v podstatě i náš… s takovým talentem se schovávat jen v Kyrgyzstánu bylo by hříchem. Už se nemůžu dočkat dalších jeho vystoupení.

    • Atai je v podstatě i náš? A proč je v podstatě i náš, smím-li se zeptat? Protože tu vystupoval? To je pak už i Rusů a Ukrajinců, ne? Chudák kluk, teď si ho budou přivlastňovat všude, kam vleze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *