Soutěžící pořadu Česko Slovensko Má Talent (1)

Sponzorované odkazy

Česko Slovensko Má TalentJak jsme Vás informovali během posledních týdnů, redakce serveru ČeskoSlovenskýTalent.cz se pravidelně vydávala na české castingy, aby pro Vás zaznamenávala ty nejaktuálnější informace ze zákulisí této talent show. Byli jsme svědkem samozřejmě i všech vystoupení, které na těchto castinzích probíhaly. Vše jsme pro Vás, naše věrné čtenáře, samozřejmě pečlivě nafotili a zapsali si své první dojmy. Zde představujeme první desítku soutěžících pořadu Česko Slovensko Má Talent. Jen Vás chceme upozornit, že článek obsahuje spoilery, tedy informace, které by jste zjistili až při sledování této show v televizi.

Začínáme pražským Národním divadlem, které bylo vůbec prvním castingem pořadu Česko Slovensko Má Talent.

Česko Slovensko Má Talent Tato skupina měla tu čest vystoupit jako vůbec první v pořadu Ćesko Slovensko Má Talent, jednalo se o čtyři mládence, kteří přišli na pódium převlečení za uklízeče. Začali zametat a během toho používali své uklízecí nástroje k vytváření zvuků, které spolu krásně zněly a udávaly rytmus. Následně si sundali své uklízecí vesty a přistoupili ke čtyřem velkým bubnům, na které začali hrát. Mladíci se potkali na konzervatoři a jsou spolu teprve měsíc. Bylo to vůbec první vystoupení v této soutěži, a já byl nadšen. Řekl jsem si, že pokud takto budou vypadat i další vystoupení, bude kvalita Česko Slovenského Talentu opravdu vysoká. Čtveřice postoupila a myslím si, že mají jisté i místo v semifinále. Kousek z jejich vystoupení můžete vidět v této reportáži.

Česko Slovensko Má Talent Následovala malá dívenka, která zpívala počeštěnou píseň Ave Maria. Věk jsem si nestihl bohužel zapsat, avšak řekl bych něco kolem osmi až devíti let. Porotce Jan Kraus měl pár výhrad ke zpěvu malé holčičky, podle něj zde hraje velkou roli ohleduplnost, kterou projevuje porota vůči těmto dětem. Mně osobně se vystoupení dívenky líbilo, s postupem tedy souhlasím, a to i přesto, že ty pravé dětské hvězdy nás v této show ještě čekají (viz. další články). I z tohto vystoupení můžete vidět kousek v této reportáži

Sponzorované odkazy:

Česko Slovensko Má Talent A máme tady první Antitalenty pořadu Ćesko Slovensko Má Talent. Přišli dva mladí kluci v černých tričkách, z toho jeden hrál roli ostýchavého a druhý hrál průbojnějšího. Porotě při nástupu na scénu řekli, že budou tancovat. Avšak při spuštění hudby toto vystoupení nemělo nic s tancem společného. Dvojice poletovala po scéně jako včelka a máchala kolem sebe rukama, to už ovšem padaly první červené křížky a publikum bučelo. Při otázce Jara Slavíka co to mělo vůbec znamenat, odpověděla dvojice: ,,To byl tanec Víly Amálky,“. V divadle vypukl po této odpovědi hlasitý smích diváků. Dvojice samozřejmě nepostoupila, avšak pobavila nejen publikum v divadle, ale i samotnou produkci, která si připomínala „tanec Víly Amálky“ po celý natáčecí den.

Sponzorované odkazy:

Česko Slovensko Má Talent Dále přišli ukázat svůj talent fakíři. Kromě polykání ohně zapůsobili hlavně tím, že si do jazyku zabodávali hřeby. Já seděl docela daleko od pódia, proto jsem byl rád, že jsem tento prvek s hřebem nemusel vidět zblízka. Fakíři postoupili, nejsem si ovšem jistý, zda projdou Velkým třeskem do semifinále. V dalších kolech porota totiž fakíry již vyhazovala a jakékoliv další pokusy o sebepoškozování rovnou křížkovala. S porotou v tomto ohledu plně souhlasím. Ačkoliv všechny fakíry respektuji, talent pro mě bohužel neznamená umět se píchat ostrým nožem do hrudi.

Česko Slovensko Má Talent V Národním divadle vystoupila i první taneční break skupina. Nebylo to špatné, avšak v soutěži mám jiné taneční favority. Jaro Slavík nařkl skupinu z toho, že okopírovali pár prvků od jiné zahraniční skupiny. Následovala krátká výměna názorů, při které jeden z tanečníků přísahal na svou matku, že sestava je čistě jejich dílo. Skupina nakonec postoupila.

Česko Slovensko Má Talent Od tance se přesouváme opět ke zpěvu. Svůj talent přišla ukázat i žena z Bašky (okr. Frýdek-Místek). Zpívala píseň od Hany Zagorové. Zpívat tato soutěžící uměla, ale na postup to bylo bohužel málo. Jak správně podotkla Lucie Bílá, diváci v divadle netleskali zpěvačce, ale pouze známé písničce, kterou si vybrala. Soutěžící se tak vrací do Bašky s prázdnou.

Česko Slovensko Má Talent A máme tady českou verzi vítězky pořadu Ukrajina má talent. Do pořadu Česko Slovensko Má Talent se přihlásila i tato čtrnáctiletá dívka ze Zlína, která pomoci písku a podsvícené plochy kreslila umělecký obraz. Na rozdíl od ukrajinské vítězky bohužel toto představení neukazovalo žádný příběh, dívka nakreslila pomocí písku pouze manželský pár s dítětem. Lucie Bílá prohlásila, že je velmi ráda, že se něco podobného našlo kromě Ukrajiny i u nás. Mladé slečně ze Zlína řekla porota své ano, to ovšem ještě nevěděla, že v Brně se ukáže mnohem lepší a kvalitnější „pískomalíř“, který podle mého názoru dostane před touto mladičkou dívkou přednost ve Velkém třesku (viz příští článek).


Česko Slovensko Má Talent navštívil i zpěvák, jenž zkusil štěstí s talentem umět zpívat jako Karel Gott. Podoba byla skutečně úctyhodná, porota ovšem zpěváka ihned vykřížkovala a sdělila mu, že už jednoho Karla Gotta v Česku máme. Jelikož jsem mladšího věku a Gotta jsem nikdy moc neposlouchal (anketu Zlatý slavík raději nesleduji), nijak se tomuto rozhodnutí poroty nebráním.

Česko Slovensko Má Talent A máme tady první zvířecí tvory v soutěži. Mladá paní nám představila svých pět králíčků ušáčků, jenž každý z nich měl svou vlastní židli. Porotě i divákům tato soutěžící ukázala, jak dokážou její králíčci zdolávat překážkovou dráhu. Vystoupení mě osobně pobavilo a jsem přesvědčen, že pobaví nejen české a slovenské diváky, ale i ty zahraniční. Pět ušáků si postup do dalšího kola vybojovalo.

Česko Slovensko Má Talent Desítku dnešních talentů uzavírá brazilské vystoupení. Zde se objevili dva tanečníci, kteří vystupovali se dvěma velkými látkovými figurínami. S těmito figurínami si házeli, tahali je po zemi a dělali nejrůznější přemety. Všichni diváci v divadle byli v šoku, když se ukázalo, že to vlastně figuríny vůbec nejsou, nýbrž živí členové skupiny. V tomto vystoupení se rovněž objevila pravá brazilská žena s typickým brazilským červeným kostýmem, která všem v sále ukázala, jak dokáže krásně a rychle vrtět svým odhaleným pozadím (to se líbilo především mužské části poroty). Během vystoupení jeden z tanečníků velice škaredě upadl, nic se mu ovšem nestalo. Brazílie v Národním divadle měla své kouzlo a jsem rád, že se dostala do dalšího kola.

To byla první desítka soutěžících pořadu Česko Slovensko Má Talent. Při zapisování a focení soutěžících bylo obtížné postřehnout jejich jména a příjmení. Chtěl bych Vás tedy poprosit, pokud znáte tyto soutěžící, popřípadě těmito soutěžícími sami jste, napište nám do komentářů pod tento článek jejich jména a příjmení (či názvy skupin). Budu velmi rád, pomůžete-li mi přiznat zásluhy těm, kterým po právu náleží.

Již brzy se můžete těšit na druhou desítku talentů.

Autor: Zack

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..