Talentmánia – Ani ten semafor není originální


Největší televizní souboj v českých a slovenských dějinách je tady. Již tuto neděli ve 20:00 startuje jak originální show Česko Slovensko MÁ TALENT, tak i konkurenční plagiát „nejlepší“ česko-slovenská show Talentmania. Televize Nova a Markíza se ohání tím, že jejich show nic nekopíruje, že bude jiná. Například v Talentmánii se k hodnocení nepoužívají křížky, nýbrž jakýsi semafor.  Ten pracuje tak, že porota má na stole páčky s možností sklopení tak, aby se rozsvítil na „semaforu“ za soutěžícími buď červený, nebo zelený světelný pruh. Snaha o odlišnost by tu byla, ale i tak se inspirace u originálního Talentu nezapře.

Na internetu je totiž k dispozici spousta videomateriálu ze zahraničních verzí této show. Při jejich zhlédnutí zjistíte, že ani semafor v Talentmánii není ani zdaleka tak „původní“ nápad, jak by se mohlo zdát. Například ve švédské verzi Talentu má porota k dispozici dvě tlačítka, zelené a červené, tudíž princip hodnocení je téměř totožný jako u Talentmánie. Jediné, co se zde odlišuje je, že i ve Švédsku mají typické červené křížky pro nesouhlas, a zelená podtržítka pro vyjádření souhlasu.  Jedinou originálností, které by šlo díky této páčce teoreticky dosáhnout, je možnost třeba i několikrát za vystoupení změnit názor poroty pomocí semaforu. Toto je ale pouze naše domněnka.

O tom, jak to doopravdy s tou originálností a plagiátorstvím v Talentmánii bude, zjistíme až v neděli v noci, kdy si Talentmánii  pustíme ze záznamu. Vy si ovšem nezapomeňte pustit v neděli v osm hodin večer TV Prima nebo ve čtvrt na devět TV JoJ, kde po dlouhém čekání startuje očekávaná show Česko Slovensko MÁ TALENT.

By CoolPoker


8 komentářů: “Talentmánia – Ani ten semafor není originální”

  1. Subjektivní názor, ale dobrý! Zajímavé, že i ve Švédsku mají zelenou a červenou, Nova prostě není originální v ničem. I když v jedné věci ano, v trapnosti. Ty jejich páčky jsou naprosto děsný a ani bych se nedivil, kdyby si je Šeredová, Banášová a Troška po natáčení brali na hotelové pokoje jako dildo. 😀 Habera, ten asi ne…

  2. Mimochodem není ta paní ze švédského Talentu náhodou zpěvačka Charlotte Perrelli? (Eurovize, Švédsko 1999 a 2008)

  3. Ach jaj musite pisat blbosti.Aj tak to budu ludia pozerat obidve programy.Ci Talentmania alebo CS ma talent.Len vy sa asi bojite.Ze?Nebojte sa budete mat rovnaku sledovanost.len cchete pisat blbosti a obycajnym ludom ktori nemaju ani internet to nezaujima a pozru si aj obidve programy.

  4. hej haní ses uz trapna všichni ví že sí píča skurvena a nula si ty píčo jedno malá ! 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *