Začnou šetření? Výpary rtuti v ČS má talent prý ohrozily diváky

ČeskoSlovensko má talent 2012 - ohrožení

ČeskoSlovensko má talent 2012 - ohrožení
Zdroj: TV Prima, TV JOJ
V neděli jsme viděli vystoupení „indických sebevrahů“ Bir Khalsa Group, ti v neděli rozbíjeli v 6. díle ČeskoSlovensko má talent 2012 zářivky. Toto vystoupení má ovšem ještě dohru, rtuť ze zářivek prý ohrozila diváky v sále.

Úsporné zářivky, které rozbíjeli soutěžící z Indie totiž obsahovaly toxickou rtuť, která může poškodit lidské zdraví. Jako první o této situaci napsal server Týden.cz.

Týden.cz píše, že nezisková společnost Ekolamp, která se zabývá ekologickou recyklací osvětlujících zařízení, chce zahájit správní šetření s organizátorem ČeskoSlovensko má talent 2012.

Nejenže došlo k ohrožení poroty a diváků, ale vystoupení mohlo v divácích vzbudit mylný dojem, že jakékoliv nakládání s úspornými světelnými zdroji je bezrizikové a pro okolí nijak nebezpečné. Je tomu právě naopak, tyto světelné zdroje je třeba odevzdat k odborné likvidaci a rozhodně se nesmějí rozbíjet či jinak neodborně rozebírat. V případě, že dojde při manipulaci k rozbití zářivky, je nutné se zbytky manipulovat jako s nebezpečným odpadem. Vystoupení ohrozilo několik stovek diváků v hledišti, kteří byli vystaveni jak výparům rtuti, tak úlomkům skla ze zářivek, které je velmi jemné a ostré“ řekla organizace Ekolamp

Televize Prima Family se podle serveru Týden.cz k této kauze nevyjádřila. Pokud se chcete zpětně podívat na vystoupení indických bojovníků, následujte tento odkaz.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *