Zkopírovali Chebejet sestavu od Spelbound?


Za námi je další díl, který je rovněž poslední castingovou epizodou talentové soutěže Česko Slovensko Má Talent, a je tady opět další obvinění z plagiátorství. O tento rozruch se postarala skupina Chebejet, která soutěžila v pořadu Česko Slovensko Má Talent. Jejich akrobatické vystoupení je srovnáváno s vystoupením gymnastické skupiny Spelbound z Británie.

Talentová soutěž Česko Slovensko má talent vychází z originální britské show Got talent, a tak fanoušci tohoto pořadu po celém světě sledují prostřednictvím video serveru YouTube výkony našich soutěžících. Jak bylo už v médiích zmíněno, vítěz našeho ročníku bude bojovat proti svým zahraničním konkurentům ve světovém finále Svět má talent. Zahraniční diváci jsou tak zvědaví na česko-slovenského reprezentanta, jenž se pokusí porazit na tomto finále své zahraniční soupeře.

Při shlédnutí posledního pátého dílu pořadu Česko Slovensko Má Talent zahraničními diváky se objevilo na jejich diskusních fórech spousta reakcí na vystoupení české gymnastické skupiny Chebejet. Podle zahraničních fanoušků zkopírovali 2/3 sestavy britských Spelbound. Nejedná se ovšem o první reakce zahraničních diváků, před pár dny jsme Vám ukázali tři vystoupení našich soutěžících, kteří rovněž posbírali inspirace ze zahraničí (tento článek si můžete zpětně přečíst zde).

Porovnat naše a britské vystoupení můžete prostřednictvím následujících dvou videí. Co myslíte, použila gymnastická skupina Chebejet prvky od britských Spelbound?

Akrobatičtí gymnasté Chebejet v Česko Slovensko Má Talent:


Britští akrobaté Spelbound v Británie má Talent


11 komentářů: “Zkopírovali Chebejet sestavu od Spelbound?”

 1. Ježiši…vždyť tam je prostě omezený počet různých prvků a je jasný, že některé figury jsou ve vystoupení podobné!! nebo stejné…

 2. Přesně !!! Souhlasím s Kryštofem. Je to prostě jeden sport. ANO! Lidi z CHEBEJETu dělají akrobatickou gymnastiku, stejný sport jako Spelbound. Tzn., že to musí být podobné. Stejně by někdo mohl nařknout zpěváky, že zpívaj podobně a kopírujou. Nebo fotbalisty, že stejně kopou do míče, jak už bylo řečeno… Všechny vystoupení kohokoliv, kdo bude dělat akrobatickou gymnastiku, budou vypadat podobně: hudba, prvky samostatný, prvky společný, nějaká choreografie. Jinak to nejde !!!! A jestli někdo kritizuje, tak ať se svou kritikou připojí i návrh, jak to udělat úplně jinak, aby se to nepodobalo. Jinak nemá smysl nařkávat z kopírování !!!

 3. Přesně Markét a Kryštofe…
  Btw : nemůže sem někdo dát odkaz na nějaké to fórum zahraničních fanoušků??

 4. Jo, taky jsem pro, aby bylo zveřejněno z jakých diskuzních fór to je. Už hodně dlouho se snažím nějaká najít a zatím bez úspěchu 🙂

 5. Souhlasím, každý sport má svoje figury a je tudíž logické, že tyto sporty budou vypadat podobně ať už je předvádí CHEBEJET nebo Spelbound nebo někdo úplně jiný. To by se z kopírování mohli obviňovat všichni sportovci.

 6. Co to fórum, ví o něm někdo? v pár článcích psali že zahraniční (hlavně angličtí) fanoušci talentu hodně srovnávají a čekají co předvedem nejen tady u nás v československu… tak jsem zvědav

 7. No … Nezlobte se na mě, ale chebejet nemohli nic kopírovat. Skupina Spellbound je/byla úplně na jiné úrovni než chebejet. Spellbound předvedlo o moc těžší prvky, sehranější choreografii – jednotlivci ji mnohem pohybověji lépe předvedli, protože evidentně cítí hudbu apod. – a celkově ta úroveň je prostě mnohonásobně vyšší. Jistě, je to asi tím, že u nás není tento sport tak rozšířen – ale to se tu neřeší. Takže už jenom z tohohle důvodů Chebejet nemůže nic kopírovat, protože by to ani nezvládlo. Nic ve zlém, to ještě neznamená, že jsou špatní – naopak. Držím jim palce, ale myslím si, že diváci budou preferovat spíše zpěváky apod. – což je škoda.

 8. Musím říct, že Chebejet se vynikající, ale Spellbound … to vystoupení mi vyrazilo dech. Možná za to může i schopnost kameramanů (ti čeští to prostě nezvládají 🙂 ). Některé figury a prvky jsou podobné či stejné (jedna stojná figura, je na videích zcela stejná), ale musím se připojit k názoru Renaty. Chebejet předvedl pěknou show, ale Spellbound byl naprosto nepřekonatelný. Napadá mě přirovná ní jen k Cirque du Soleil

 9. Souhlasím s Kryštofem,ale moc ne s Renatou ta si musí především uvědomit, že u nás jsou jiné podmínky k tréninku než v zahraničí.A psát, že by na někoho neměli je úplná blbost…. A mimo to někteří z nich už byli i na mistrovství světa a ne poprvé a nevedli si tak špatně!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *